DOLAR 18,8197
EURO 20,3115
ALTIN 1.128,47
BIST 4.997,63
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Ankara 1°C
Kar Yağışlı
Ankara
1°C
Kar Yağışlı
Pts -1°C
Sal -1°C
Çar 1°C
Per 1°C

Medipol Başakşehir ve Demir Grup Sivasspor’un Avrupa Konferans Ligi’ndeki rakipleri belli oldu

UEFA Avrupa Konferans Ligi’nde 2022-2023 sezonu gruplarının kura çekimi İstanbul’da gerçekleştirildi.

Medipol Başakşehir ve Demir Grup Sivasspor’un Avrupa Konferans Ligi’ndeki rakipleri belli oldu
26.08.2022
A+
A-

UEFA Avrupa Konferans Ligi’nde 2022-2023 sezonu gruplarının kura çekimi İstanbul’da gerçekleştirildi.

Istanbul

Avrupa futbolunun kulüp düzeyindeki üç numaralı turnuvasının grupları, Haliç Kongre Merkezi’nde yapılan kurayla belli oldu.

UEFA Genel Sekreter Yardımcısı Giorgio Marchetti’nin hazır bulunduğu kura, eski milli kaleci Volkan Demirel ve eski Çek futbolcu Vladimir Smicer tarafından çekildi.

Birinci torbadan kuraya katılan Medipol Başakşehir, A Grubu’nda Fiorentina, Hearts ve RFS ile karşılaşacak.

Üçüncü torbada bulunan Demir Grup Sivasspor, G Grubu’nda Slavia Prag, CFR Cluj ve Ballkani ile mücadele edecek.

Gruplar şöyle oluştu:

A Grubu: Medipol Başakşehir (Türkiye), Fiorentina (İtalya), Hearts (İskoçya), RFS (Letonya)

B Grubu: West Ham United (İngiltere), FCSB (Romanya), Anderlecht (Belçika), Silkeborg (Danimarka)

C Grubu: Villarreal (İspanya), Hapoel Beer-Sheva (İsrail), Austria Wien (Avusturya), Lech Poznan (Polonya)

D Grubu: Partizan (Sırbistan), Köln (Almanya), Nice (Fransa), Slovacko (Çekya)

E Grubu: AZ Alkmaar (Hollanda), Apollon (Kıbrıs Rum Kesimi), Vaduz (Lihtenştayn), Dnipro (Ukrayna)

F Grubu: Gent (Belçika), Molde (Norveç), Shamrock Rovers (İrlanda Cumhuriyeti), Djurgarden (İsveç)

G Grubu: Slavia Prag (Çekya), CFR Cluj (Romanya), Demir Grup Sivasspor (Türkiye), Ballkani (Kosova)

H Grubu: Basel (İsviçre), Slovan Bratislava (Slovakya), Zalgiris (Litvanya), Pyunik (Ermenistan)

Turnuva formatı

Avrupa Konferans Ligi’nde 32 takım mücadele edecek.

Dörder takımın bulunduğu 8 grupta birinci sırayı alanlar, adlarını doğrudan son 16 turuna yazdıracak. Gruplarını ikinci sırada tamamlayan takımlar, Avrupa Ligi’nin grup üçüncüleriyle Avrupa Konferans Ligi play-off’larında yer alarak son 16 turuna kalma mücadelesi verecek.

Ekipler, grup aşamasından sonra iki maçlı eleme usulüyle oynanacak eşleşmelerden galip çıkarak finale yükselmeye çalışacak.

Grup maçları, 8 Eylül’de başlayıp 3 Kasım’da sona erecek. Geçen sezon ilk kez düzenlenen ve İtalya temsilcisi Roma’nın kazandığı Avrupa Konferans Ligi’nin final maçı ise 7 Haziran 2023’te Çekya’nın başkenti Prag’da bulunan Eden Arena’da yapılacak.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.